Sezóna
2017 / 2018

Muži si odbyli sezónní premiéru

titulni_obrazek Výhry hostí v zápasech žichlínských mužů znamenaly v součtu tři body.

V sobotu nastoupil náš „B“ tým ke svému sezónně-premiérovému duelu v obci Helvíkovice. Nepřijel vyloženě vyhrát, ale co se dělo během zápasu, to asi nepředpokládal nikdo. V prvním poločase dostali domácí lekci z produktivity, když nedokázali zužitkovat ani jednu ze svých šancí, a to i díky důsledně bránící obraně hostí, přesto pětkrát z pěti šancí inkasovali. Trefili se po dvou gólech Ptáček a Stasiowski, svůj první gól v modrém dresu si pak připsal na účet Filip Kuběnka. Do druhého poločasu trenér sestavu prostřídal, aby si jako tradičně zahráli všichni hráči. Za stavu 7:1 pro Žichlínek pak hosté polevili a dvakrát inkasovali. Na tom, že si odvezli tři body a obsadili první místo v tabulce, se už nic do závěrečného hvizdu nezměnilo.

Žichlínské áčko přivítalo doma soupeře z Brandýsa nad Orlicí. Nemají s ním nějakou extra pozitivní statistiku, kromě proher jen jedna remíza a jedna výhra. V prvním poločase hosté ukázali domácím taktéž, co to znamená proměnit dvě šance ze dvou. Po poločase domácí mačkali hosty jako citrón, prakticky jim nedovolili přejít půlku, ale nedokázali proměnit několik tutových šancí, a to kromě Motla, který se nádherně trefil po zadní šibenici. Domácí tedy vstoupili do sezóny prohrou 1:2, předvedený výkon byl ale na vysoké úrovni i přesto, že došlo k poměrné velké obměně áčkového kádru.